Mosse Koleji Ortaokul

Okulumuz ortaokul eğitim programlarıyla, öğrencilerimiz temel bilimlerde alt yapısı güçlü bireyler olarak yetiştirilir. Bu bireylerin başarısının takibinde, eğitim koçlarının önemli bir rolü vardır. 5. ve 6. Sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimizden akademik başarının yanı sıra; sanat, spor ve kültürel alanlarda üstün başarı performansı sergilemesi beklenir. Özellikle 7. ve 8. Sınıflarda TEOG sınavı gözetilerek; öğrencilerimizin dershane/kurs vb. yerlere gitmelerine gerek kalmadan okulumuzda sınava hazırlayıcı çalışmalar yapılmaktadır. Öğrencilerimizin sınav ve soru çözme alışkanlıkları okulumuzun akademik birimi tarafından takip edilip, eksik olan bilgiler randevulu ders sistemi ile takviye edilir.

Yabancı dil dersleri, yabancı ve Türk öğretmenlerimiz tarafından verilmektedir. Öğrencilerimizin telaffuzlarının daha düzgün olması, kusursuz bir İngilizce konuşma için önemlidir. Bu nedenle öğrencilerimize her imkân sağlanır. Dersler Listening (dinleme), Speaking (konuşma), Writing (yazma) Reading (okuma) eksenli işlenir. Öğrencilerimiz, öğrendikleri yabancı dili günlük hayatta aktif bir şekilde kullanmak için yurt dışı eğitim programları ve gezilerinden istifade etme imkânı bulur.

Cambridge sınavları: Öğrencilerimiz Cambridge Üniversitesi’nin programları ile yabancı dilini geliştirir ve dünya standartlarında bir eğitim alma imkânı bulur. Cambridge Üniversitesi’nin dünya genelinde organize ettiği sınavlara girerek, başarılı olan öğrenciler uluslararası geçerliliği olan bir sertifika alma imkânına sahip olurlar.

Eğitim koçu: MOSSE Eğitim Kurumları olarak, öğrencilerimizin mutluluğunu ve başarısını ön planda tutmak için her öğrenciye bir eğitim koçu sistemini getirdik. Böylece öğrencilerimizin, sıkı bir takip ve ilgi neticesinde başarılarını artırmayı planladık. Eğitim koçlarımız, öğrencilerimizin deneme sınavlarını, yazılılarını,  sosyal ve psikolojik durumlarını yakından takip edip; sonuçları telefonla, ziyaretle ya da birebir görüşme yaparak velilerimize aktarır.

TEOG: Sene içerisinde uzman akademik kadromuz ile hem hafta içi hem de hafta sonu 8. sınıflara özel TEOG çalışmaları yapılacak ve bu sayede dershane, etüt merkezi, özel ders vb. arayışlara gerek kalmayacak. TEOG çalışmaları güçlü yardımcı kaynak desteği, interaktif eğitim portalı ve sonuç-süreç odaklı planlarla desteklenecektir. Dönem içerisinde sıfır yanlış modeli hedeflenerek, belli periyotlarda deneme sınavları, etütler, randevulu dersler, soru çözüm masaları, şehir içi-dışı çalışma kampları ve birçok varyasyonlar ortaya konularak %85’in üzerinde toplu bir başarı amacı gütmekteyiz.