Etimesguttaki Kolejler, Ankara

11 Eylül 2017

Etimesguttaki Kolejler, Ankara

Kaliteli bir eğitim almak her öğrencinin hakkıdır. Bunun için de siz aileler bütün fırsatları değerlendirerek öğrencileriniz için en iyisi bulmaya çalışmaktasınız. Mosse koleji bünyesinde yer alan Etimesguttaki Kolejler öğrencilerinizi geleceğe yönelik hazırlamaktadır. Yani öğrencinin hem akademik başarısı hem de fiziksel ve zihinsel gelişim için öğrencilerinize çeşitli olanaklar sağlamaktadır.

Öğrencilerime sunduğumuz imkânları şöyle bir özetleyecek olursak;

  • Öğretmenlerimiz öğrencilerimize sevgiyle ders anlatmaktır. Bu da öğrencinin okula bağlanmasına ve orada sıkılmamasına sebep olmaktadır. Böylece işlenen dersi daha istekli dinlemekte ve verilen bilgileri hemen almaktadır.
  • Okulların sıkıcı atmosferini değiştirmek adına okul içerisinde ve okul dışında çeşitli aktivite imkânları sunmaktayız.
  • Okul içerisinde dersler dışında öğrencinin kişisel gelişimi için bale, yüzme, voleybol, basketbol, karate, badminton, satranç, baskı çalışmaları, kil çalışmaları gibi birçok faaliyet yer almaktadır. Öğrenci bunlarla bir yandan derslerin yoruculuğunu atarken bir yandan da kişisel gelişimleri için çeşitli olanaklara sahip olmaktadır.
  • Şehir dışı ve şehir içinde birçok yeri yakından görme olanağı ile öğrencilerimizin biraz da olsa derslerden sıyrılma olanağı yer almaktadır.
  • Günümüz dünyasında yabancı dilin etkisi ve önemi yadsınamaz. Gerek iş hayatında gerekse günlük hayat içerisinde yabancı dil olmazsa olamazlar listesinin başında yer almaktadır. Bunun için Etimesguttaki kolejler öğrencilerine İngilizce ve Almanca eğitimler vermektedir.
  • Verilen yabancı dil eğitimlerini Türk öğretmenlerimizin yanında yurtdışından getirtilen özel öğretmenlerden de almaktadırlar. Bu da öğrencilerimizin gramer ve telaffuz olarak daha doğru eğitim almasını sağlamaktadır.
  • Haftalık ders günlerini 6 ya çıkartarak cumartesi günlerini de eğitim sistemimize ekledik. Böylece öğrencilerimiz cumartesi günü hafta içi derslerini pekiştirirken, eğlenceli zaman geçirerek hafta içinin yorgunluğunu da atmaktadırlar.
  • Akıllı tahtalarımız sayesinde öğrencilerimizin teknolojiden yararlanmasını sağlamaktayız.
  • İlkokulda öğrencilerimizin ödevlerini okulda gözetmen öğretmenler ile yapma fırsatı bulunmaktadır. Böylece eve gittikleri zaman aileleri ile etkili zaman geçirmektedirler.
  • Öğrencilerimiz atölyelerde kullandıkları araç gereçleri dolaplarda muhafaza ederek taşıma derdinden kurtulmaktadır.

Öğrencilerinizin hak ettiği kaliteli eğitimi sizlere sunmak için her fırsatı öğrencilerimizin önüne sermekteyiz. Bir okuldan beklediğinizden fazlasını Etimesguttaki kolejler sizlere vermektedir.