Etimesgut Özel Okullar, Ankara

11 Eylül 2017

ETİMESGUT ÖZEL OKULLAR

Öğrencilerimizi kaliteli öğretmenler eşliğinde özel olarak eğitiyoruz. Mosse koleji ile hayata başlayan öğrencinin beyninde farklı noktalar harekete geçmektedir. Öğrencilerimizin çok yönlü eğitimine önem vermekteyiz. Mosse koleji bünyesinde eğitim veren Etimesgut özel okullar öğrencinize yenidünyaların kapısını açmaktadır.

Peki, bunu nasıl yapmaktayız?

Günümüz şartlarında ikinci dil büyük önem taşımaktadır. Bunu bilen eğitim kurumumuzda öğrencilerine İngilizce ve Almanca eğitim vermektedir. Öğrencilerin günlük hayatlarında yabancı dili etkin bir şekilde kullanabilmeleri ve yabancı dil konusundaki becerilerini arttırmaları adına Türk öğretmenlerimizin yanında yabancı öğretmenlerimizde özel olarak eğitim vermektedir.

 Kültürel anlamda öğrencinizin gelişimi için bale, satranç, halk oyunları gibi birçok ders verilmekte olup bunların yanında şehirlerarası gezilerimiz ile öğrencinin tarihi, dini yerleri yakından görmesini sağlamaktayız.

Etimesgut özel okullar, sanat ve sanat eserlerine verdikleri değeri öğrencilerine de aşılamak ve onların küçük motor gelişimlerini harekete geçirmeleri, hayal güçlerini yaratıcılıklarıyla birleştirmeleri için ahşap boyama, baskı teknikleri, kil çalışmaları dersleri verilmektedir.

Bunların dışında voleybol, basketbol, karate, jimnastik gibi çeşitli spor dallarında da aktivite ve gelişim imkânı sunmaktadır.

Mosse kolejinde öğrencilerin dershaneye gitmesine gerek kalmayacak bir eğitim verilmektedir. Öğrenciler derslerini alanında uzman, kaliteli ve sevgiyle anlatan öğretmenlerden almaktadır. Öğrencilerimize cumartesi günü de eğitim verilmektedir. Cumartesi okulunda etüt ve kulüp dersleri verilmektedir. Böylece öğrenci hafta içi aldığı dersleri pekiştirirken aynı zaman da eğlenceli zaman geçirerek hafta içinin yorgunluğunu atmaktadır.

Etimesgut özel okullar veli ile sürekli iletişim halindedir. Haftalık ve günlük olarak öğrenciniz hakkında bilgilendirme yapılmaktadır. Ayrıca online olarak da akıllı telefonlarınızdan bilgi sahibi olurken öğrencinize verilen ödevler,  ödevlerin sonuçları v duyurulara anlık olarak erişebilmektesiniz.

Eğitim vermenin yanında eğitim verdiğimiz öğrencilerin sorunları için çözümler üreten aktif olarak çalışan bir rehberlik servisimiz bulunmaktadır. Ayrıca siz değerli velilerimizle de sürekli iletişim içerisindedir. Düzenli olarak öğrencilerin gelişimi adına seminerler düzenlenmektedir. Böylece öğrenciniz ile nasıl daha verimli zaman geçirebileceğinize yönelik eğitici seminerler verilmektedir. Etimesgut özel okullar ile öğrenciniz okula gitmekten zevk almaya başlayacaktır.