ETİMESGUT ÖZEL ORTAOKULLAR

12 Eylül 2017

etimesgut bağlıca ortaokul

Etimesgut Özel Ortaokullar, Bağlıca

Günümüz eğitim sisteminde ilkokul kadar öneme sahip olan ortaokul, öğrencilerimizin mesleki kariyeri adına ilk adımı attığı basamaktır. Çünkü 8. sınıfta öğrencilerimiz teog sınavına girmektedir. Bu da öğrencinin gittiği liseyi belirlemektedir. Çocuklarımızın iyi bir liseye gitmesi demek iyi bir üniversite hayatı ve sonrasında da iyi bir kariyer sahibi olması demektir. Bunun içinde veliler okul dışında öğrencilerini dershanelere yazdırmaktadır. Mosse koleji bu durumu tamamen tersine çevirmektedir. Etimesgut Ortaokullar dershanesiz eğitim sistemi ile öğrencilerimizi 5. sınıftan itibaren öğrenciler test çözme tekniklerini öğrenmekte ve sınava yönelik bütün donanımlara sahip olmaktadır. Deneyimli ve uzman kadromuz tarafından sunulan eğitimler sayesinde dershane ya da özel öğretmenlere gerek kalmayacak şekilde öğrencilerimizi eğitmekteyiz.

Uyguladığımız programlar ile TEOG hazırlığına, 5. sınıftan itibaren başlanılarak öğrencimizi 8. sınıfın sonunda iyi liselere gitmenin hayal olmadığı fikrini aşılıyoruz. Dershanesiz eğitim sistemimizde hafta içinde okul ve sınavlara hazırlık hafta sonunda ise; sınavlara hazırlık programları kapsamında tercih listeleri, çalışma programları, ders, etüt, ek dersler ile eğitim koçlarının da yardımıyla hazırlıklar tamamlanarak TEOG süreci başlamaktadır. 8. Sınıf sonunda ise sıkı çalışmanın meyvelerini toplamakta öğrenciye kalmaktadır.

Etimesgut Ortaokullar da ders dışında öğrencinin motivasyonunun artması adına çeşitli aktivitelerde olmaktadır. Okul sadece ders işlenilen sınavlara hazırlık yapılan bir yer değildir. Öğrenciler ders dışında istedikleri aktiviteleri yapabilmektedir. Bunlar; voleybol, tenis, piyano, yüzme, futbol, satranç, baskı çalışmaları, kil çalışmaları, bale, halk oyunları, akıl oyunları, gitar, masa tenisi ve daha birçok alanda eğitim alma olanakları yer almaktadır. öğrenciler bu aktiviteler sayesinde derslerin yoruculuğundan sıyrılarak motivasyon depolamaktadırlar.

Okulumuzda öğrencilerimize İngilizce ve Almanca eğitim de verilmektedir. Yabancı dil bireyler için kariyerlerinde ve günlük hayat içerisinde büyük önem arz etmektedir. Öğrencilerimize verdiğimiz yabancı dil eğitimi Türk öğretmenler ile yurtdışından gelen öğretmenler tarafından verilmektedir. Böylelikle öğrencilerimiz aksan, gramer gibi özellikleri tam olarak öğrenmektedir.

Etimesgut ortaokullar iyi bir rehberlik servisine sahiptir. Öğrencilerin yaşadıkları her türlü sorunlar için çözüm üretmektedirler. Üstelik öğrencilerin durumlarıyla ilgili, veli bilgilendirme sistemi sayesinde anne ve babaları öğrencilerin durumlarıyla alakalı bilgilendirme yapmaktayız.