ETİMESGUT ÖZEL İLKOKULLAR

12 Eylül 2017

ETİMESGUT ÖZEL İLKOKULLAR

Okula ilk başlayan öğrencilerimizin okula alışma süresi ve okulu sevme süreçleri her zaman aileler için sıkıntılı olmuştur. Mosse koleji olarak öğrencilerin okulu sevmeleri için öğretmenlerimiz özel olarak ilgi göstermektedir. Onlara öğretmen öğrenci ilişkisi yerine abla, anne sıcaklığı göstererek sınıf içerisinde dersleri işlemektedirler. Mosse koleji olarak öğrencilerimize akademik eğitimin yanında çeşitli aktiviteler sunarak öğrencilerimiz gelişimi için uğraşmaktadır.

Etimesgut İlkokullar öğrencilerine İngilizce ve Almanca eğitim vermektedir. Böylece öğrenciler küçük yaşta yabancı dili en ince ayrıntılarına kadar öğrenmektedir. Yabancı dil derslerine Türk öğretmenlerin yanı sıra yabancı kökenli öğretmenlerde gelmektedir.

Öğrencinizin durumu ile ilgili bütün bilgilendirme size haftalık ve günlük olarak gelmektedir. Ayrıca veli bilgilendirme sistemimiz sayesinde öğrenciye verilen ödevler, ödevlerden aldığı notlardan haberden olmak adına akıllı telefonlarınıza indirdiğiniz uygulama ile hemen haberdar olmaktasınız.

Her sınıfa bir eğitim koçu düşmektedir. Böylelikle öğrenci sürekli gözetim altında olmakta ve veliye detaylı bilgi verilmektedir. Okulumuzda aktif olarak çalışan rehberlik servisi ile öğrencinin yaşadığı her türlü problemle ilgili çözümler bulunmaktadır. Öğrencilerimizin yaşadığı psikolojik sorunlar için çözüm odaklı çalışmaktadır. Çeşitli testler uygulanarak öğrencinin başarı ve motivasyonu arttırılmaktadır. Öğrencimize yapılan her faaliyetten veli hemen bilgilendirilmektedir.

Etimesgut ilkokullar da öğrencinin akademik başarısı ve dersler dışında bir dünya daha bulunmaktadır. O da öğrencinin kişisel gelişimi adına sunulanlardır. Bunlar; sanat eğitimi, kültürel eğitim, spor eğitimi, kulüp faaliyetleri gibi birçok seçenek yer almaktadır. Bunların kapsamı ile ilgili bilgilendirme yapacak olursak; öğrencimiz piyano, yüzme, karate, satranç, baskı çalışmaları, drama, zumba, keman, futbol, basketbol ve daha birçok faaliyet sayesinde hem derslerden uzaklaşmakta hem de bedensel gelişimi sağlanmaktadır.

Cumartesi günlerine ek eğitimler koyarak öğrencilerimizin hafta içinde öğrendiği dersleri pekiştirmelerini sağlayarak diğer yandan eğlenceli zaman geçirmelerini sağlayarak hafta içindeki yorgunluklarını atmalarına olanak vermekteyiz.   

Öğrencinizin hayata başladığı ilkokul sıralarından itibaren kaliteli eğitim alması adına öğrencinize birçok olanak sağlamaktayız. Etimesgut İlkokullar öğrencinizi rahatlıkla emanet edeceğiniz ve aklınızın kalmayacağı kadar güvenli ve özverili bir kurumdur. Yılların vermiş olduğu deneyim sayesinde öğrencinize birçok yeni kapı açmaktayız.