Elvankent Özel Okul

4 Kasım 2017

Elvankent Özel Okul

ELVANKENT ÖZEL OKUL

2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde her yıl olduğu gibi bu yılda dinamik kadromuz, yenilenen sistemimizle Elvankent Özel Okul olarak öğrencilerimizin karşısındayız. Öğrenci merkezli eğitim öğretim sisteminin en gerekli olduğu sistemde sürekli yenilenen sınav sistemlerine uygun olarak bizde kendimizi sürekli yeniliyoruz. Çağdaş ve yenilikçi bir ülke için araştıran, sorgulayan, inceleyen, merak eden, sürekli kendini geliştirmek için çabalayan öğrencilere ihtiyacımız vardır. Öğrencilerin soru sormaktan kendilerinin ifade etmekten korkmaması gerekir. Eski eğitim sisteminde öğrencilerin verilen bilgiyi sorgulamadan direkt kabul etmesi gerekiyordu. Öğretmenlerine soru sormak, söylediklerine inkar etmek mümkün değildi. İtiraz eden öğrencilere uygulanan şiddet ve hakaretler öğrencilerin sinmelerine neden oluyordu.  Bu kötü sistemle çok ileri gidilemeyeceği nihayet anlaşıldı.

Elvankent özel okul yenilikçi çağdaş eğitim sistemiyle öğrencilerine en iyi eğitim ve öğretimi vermeyi amaçlıyor. Eğitimleri ve tecrübeleri son derece iyi olan öğretmen kadrosu, işinde uzman idari kadrosu ve eğitim ve öğretimin aksamaması için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan personeliyle hizmet vermektedir. Butik sınıfları, teknoloji odaları, laboratuvarları, müzik ve resim odaları, spor salonları, dev kütüphanesi, yemekhane ve kantini ile öğrencilerinin en iyi eğitimi vermesini isteyen bunun için kendini sürekli yenileyen bir okuldur. Butik sınıfları ile kalabalık sınıflara karşı öğrencilerin öğretmenleriyle bolca etkileşim içerisinde olmasını sağlamaktadır. Butik sınıflar az öğrenciyle hizmet vererek öğrenci öğretmen etkileşimini artırmaktadır. Öğrencilere kendilerini ifade etme fırsatı sağlandığı için öğrencilerin kendilerini  istedikleri gibi anlatabilmekte merak ettikleri soruları korkmadan özgürce ifade edebilmekteler.

Elvankent özel okul gerek eğitim sistemi, gerek sosyal ve kültürel etkinlikleri, gerek rehberlik faaliyetleri ile öğrencileri için en iyi eğitimi vermeyi amaçlamaktadır. İyi öğretmenleriyle en iyi eğitimi veren okul ayrıca iyi eğitimin yanında verdiği rehberlik hizmetleriyle öğrencilerin kendilerini ve özelliklerini en iyi şekilde tanımalarını amaçlamaktadır. Kendini tanıyan ve özelliklerini bilen öğrenci hedeflerini belirleme konusunda başarılı olacaktır. Ayrıca gerek okul sınavlarında gerekse Meb sınavlarında öğrenciler sınav kaygısı ve stres yaşamaktadırlar. Derslerinde başarılı olan öğrenciler ise çoğu zaman yaşadıkları stres ve sınav kaygısı sebebiyle başarısız olabilmektedirler. Okul olarak bunları en iyi şekilde minimize etmeye çalışmakta ve öğrencilerimize en iyi eğitimi vermeyi hedeflemekteyiz.