ÖZEL MUTLU İLKOKULU VE ORTAOKULU BAKANLIK TALİMATI GEREĞİ CORONAVİRÜS (COVID-19) NEDENİYLE İLAN EDİLEN TATİLE İLİŞKİN VELİ BİLGİLENDİRME METNİ

13 Mart 2020

Kıymetli Velimiz,

Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin sağlığı için ülke genelindeki okullarımızın 16 Mart’tan itibaren 2 hafta süreyle 30 Mart 2020’ye kadar tedbiren tatil edilmesi kararı alınmıştır. Bu doğrultuda öğrencilerimiz ilk hafta evlerinde dinlenerek, ikinci hafta ise Milli Eğitim Bakanlığının web sitesi üzerinden EBA portalına giriş sağlayarak ya da TRT kanalları üzerinden dersleri uzaktan eğitim yoluyla yapılması uygun görülmüştür. Gelişmelerle ilgili Milli Eğitim Bakanlığı web sitesi ve resmi sosyal medya hesapları aktif takip edilmeli, haber ve duyurular dikkate alınmalıdır.

Bu süreçte okul yöneticileri olarak kişisel ya da kurum iletişim numaralarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Bu tatil sürecinde idareciler olarak kurumda görevimizin başında olacağız. Gelişmelerle alakalı olarak Sınıf Öğretmenlerimiz ve Eğitim Koçlarımız önderliğinde bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunulacaktır. Bu anlamda öğretmenlerimizle sürekli iletişim halinde bulunmanızın faydalı olacağı kanaatindeyiz. Öğretmenlerimizin Whatsapp üzerinden bugün gönderdiği ve sonrasında göndereceği görselleri etkin takip etmenizi önemle rica ederiz. Öğrencimizin evde çalışmalarının kesintiye uğramaması adına, dolabında bulunan tüm eğitsel kaynakları almanız büyük önem arz etmektedir. Başta LGS olmak üzere bütün branş dersleri konusunda ödevlendirme ve takip, branş öğretmenlerimizin telefon ve Mosse Koleji Dijital Paneli üzerinden yönlendirmesi ile mümkün olacaktır.

Küresel olarak geçirdiğimiz bu zorlu süreçte bireysel olarak üzerimize düşen görevleri hassasiyetle yerine getirmemiz gerektiği bilincindeyiz. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığının web sitesindeki bilgiler ışığında siz değerli velilerimizin ve gözbebeğimiz öğrencilerimizin sağlığına gereken özeni göstermeniz bizleri mutlu edecektir.

Ülke olarak yaşadığımız bu sıkıntılı süreçten, göstereceğimiz birlik-beraberlik ve dayanışma içerisinde herhangi bir paniğe ve endişeye kapılmadan atlatacağı ümidini taşıyoruz…

Sağlıklı, mutlu ve başarılı günler dileğiyle…

MUTLU EĞİTİM KURUMLARI

YÖNETİMİ