BAĞLICA ÖZEL OKULLAR

8 Eylül 2017

BAĞLICA ÖZEL OKULLAR

Eğitim sistemimiz öğrencileri merkezi sınavlara hazırlama konusunda yetersiz kalmaktadır. Bu eksikliği bilen mosse koleji dershaneye gerek kalmadan TEOG kazanılabileceğini göstermek için dershanesiz eğitim sistemini uygulamaktadır. Bağlıca Özel Okullar öğrencileriyle özel olarak ilgilenmekte ve derslerde öğrencilerin en doğru ve düzgün şekilde öğrenmeleri adına eğitim verilmektedir. Ezbercilik sistemine son vererek öğrenilen bilgilerin hepsinin kalıcı olması için birçok yöntem uygulanmaktadır. 5. Sınıftan başlayarak sınav maratonuna başlanmakta ve 8. Sınıfın sonuna kadar devam etmektedir. Öğrencilerimizin istediği iyi liselere yerleşmeleri için sistemli bir çalışma ile bunu başarabildiğimizi gösterdik. Bu sistemde hafta içi okul dersleri hafta sonu da ek ders, test, test çözme teknikleri öğretilir. Alanında uzman öğretmenlerimiz sayesinde öğrencilerimiz TEOG için ekstra zaman ve paraya ihtiyaç yoktur.

Bağlıca Özel Okullar öğrencinin derse adaptasyonu arttırmak için farklı mekânlarda eğitim olanağı sunmaktadır. Ayrıca, şehir dışına ve şehir içinde turlar düzenlenerek öğrencilerin farklı kültür ve mekânları görerek öğrenme fırsatı bulunmaktadır.

Okul veli işbirliği ile öğrencinin daha kaliteli bir eğitim alması adına birlikte hareket edilmektedir. Okulda yaşanan her olayla ilgili veli bilgilendirilmekte yapılmaktadır. Veliler ile haftalık görüşmeler, telefonla iletişim ev ziyaretleri ile bilgi alışverişi sağlanmaktadır.

Bağlıca Özel Okullar öğrencilerine hem Türk hem de yabancı öğretmenler ile yabancı dil eğitimi vermektedir. İngilizce, Almanca olarak 2 tane dil öğretilmektedir. Öğrenciler için dil eğitimi çok önemlidir. Günümüz dünyasında dil olmadan iyi bir yere gelmenin mümkün olmadığının bilincinde olan okulumuz kurucuları dil eğitimine büyük önem vermektedir.

Okul olarak kültürel eğitim, sosyal eğitim, spor eğitimi gibi eğitimlerde verilmektedir. Bu eğitimlerde keman, piyano, bale, halk oyunları, futbol, voleybol, basketbol, masa tenisi, badminton gibi alanlarda özel öğretmenler eşliğinde uzmanlaşma fırsatı bulunmaktadır. Üstelik bu eğitimler sayesinde öğrencilerimiz derslerin yorgunluğunu da atamakta ve derslere adaptasyon konusunda sıkıntı yaşamazlar.

Bağlıca Özel Okullar da her sınıfa bir tane eğitim koçu düşmektedir. Böylece öğrenciler sürekli olarak gözetim altında tutulmaktadır. Başarıları her geçen gün artmaktadır. Akademik başarıların yanında bedensel ve ruhsal açıdan da gelişim sağlanmaktadır.