Bağlıca Kolejleri, Etimesgut

8 Eylül 2017

BAĞLICA KOLEJLERİ

Anne ve babalar öğrenciler için en iyi eğitimi sunacak olan okulu bulmak için çaba sarf etmektedir. Veliler okul tercih ederken çocuğunu gelecek için iyi noktalara taşıyacak bir okul istemektedirler. Mosse koleji bünyesindeki öğrenciler için eğitimi sadece akademik olarak değil her alanda kendilerini geliştirmeleri adına fırsat sunmaktadır.

Mosse koleji bünyesinde yer alan Bağlıca Koleji öğrencilerin aileleri ile birlikte eğitim sistemlerini kurmaktadırlar. Yani; öğrenciye okulda verilen bütün eğitimlerle alakalı olarak veli bilgilendirilmektedir. Öğrencinin her hangi bir sorunu olduğunda velilerle özel olarak görüşülmektedir. Öğrenciye akademik dersler dışında sağlanan olanaklara baktığımızda ise;

  • Her okulda yabancı dil eğitimi verilmektedir. Bu da İngilizce olmaktadır. Ancak bağlıca koleji öğrencilerine İngilizce yanında Almanca eğitimi de vermektedir. Üstelik bu eğitimi Türk öğretmenlerin yanında yurtdışından gelen yabancı öğretmenlerle de yapmaktadır. Bu da öğrenci için artı bir fırsattır.
  • İlkokullarda ödevsiz eğitim sistemi uygulanmaktadır. Böylece öğrenci okulda gözetmen öğretmenler eşliğinde verilen ödevlerini anlayarak yapmaktadır. Eve gittiklerinde de aileleriyle daha çok zaman geçirme fırsatı bulmaktalar.
  • Her sınıfın başında öğretmenler dışında eğitim koçu yer almaktadır. Bunlar ise öğrencileri sürekli olarak takip etmekte ve aileleri öğrencilerin durumlarıyla ilgili bilgilendirmektedirler.
  • Öğrencilerin bir sorunu olduğunda ya da derslerdeki eksikliklerini bulmak için aktif olarak çalışan bir rehberlik servisi yer almaktadır. Burada öğrencilerin dikkat eksiklikleri, motivasyon bozuklukları gibi derslerle alakalı bir sorunu tespit etmek adına testler uygulanmaktadır. Bu testlerin sonuçlarına göre ailelerin ve okul öğretmenlerinin izlemesi gereken yeni yol haritaları çıkartılarak öğrenci ile uygulanmaktadır.
  • Bağlıca Koleji öğrencilerine akademik dersler dışında bedensel ve kişisel eğitim adına tercihler sunmaktadır. Eğitimli öğretmenlerden voleybol, satranç, bale, badminton, masa tenisi, baskı çalışmaları, kil çalışmaları, futbol, keman, piyano, halk oyunları gibi branşlarda da eğitim almaktadırlar. Eğer isterlerse bu alanlarda uzmanlaşma imkânları sunulmaktadır. Bu eğitimler ile öğrenci hem derslerin yorucu temposuna ara vermekte hem de bedensel eğitim için olanak bulmaktadır.
  • Sınıf öğrencilerine TEOG hazırlık kursları verilerek 8. Sınıfa kadar bu durum devam etmektedir. Öğrencinin dershaneye gitmesine gerek kalmadan iyi liselere yerleşme olanağı bulunmaktadır.

Bağlıca koleji öğrencilerinizi her alanda geliştirmek adına eğitim sistemlerini genişletmiştirler. Öğrenciniz okulda aldığı eğitim ile hayata da tam olarak hazırlanmaktadır. Öğrenciniz için en iyisi olmak için buradayız.