Bağlıca Koleji, Etimesgut

8 Eylül 2017

BAĞLICA KOLEJİ

Her öğrenci birbirinden farklı bir öğrenme şekline sahiptir. Mosse koleji öğrencilerin bu durumları ile ilgili sınıfı değişik şekillerde kullanmaktadır. Ayrıca dersi gerektiğinde atölyelerde işlemektedirler. Böylelikle öğrencilerin derslere adaptasyonu kolaylaşmakta ve derse karşı ilgileri artmaktadır. Akıllı tahtalar sayesinde görsel materyaller kullanılmaktadır. Okullarımız öğrencilerimizin hayata hazırlanmaları için büyük bir fırsattır.

Bağlıca Koleji, öğrencilerinin akademik başarılarının artması adına gerek her şeyi sizler için düşünerek farklı bir pencerenin kapısını açtı. Öğrencilerimizin günlük hayatta ve mesleki kariyerleri için büyük önem arz eden yabancı dil için okulumuz hem Türk öğretmenlerden hem de yabancı öğretmenlerden faydalanmaktayız. Öğrencilerimize İngilizce ve Almanca eğitim vermekteyiz. Verilen ödevlerde öğretmenlerle birlikte okul içerisinde yapılmaktadır. Böylece öğrenciler eve gittiklerinde aileleriyle daha rahat zaman geçirebilmekteler.

Kolejimiz de öğrenciler için birçok aktivitede bulunmaktadır. Bu aktivitelerin amacı zaman geçirmek değildir. Öğrencilerimizin derslerden yorulduklarında rahatlamak, derse motivasyonlarının artması adına deşarj olmaları ve küçük kas gelişimleri ile bedensel gelişimleri için eğitim sisteminde aktivitelere yer verilmektedir.

Bağlıca koleji cumartesi günleri de eğitimlerine devam etmektedir. Cumartesi günü hafta içi derslerinin pekiştirilmesi için ve eğlenceli zaman geçirilerek hafta içinin yorgunluğunu atlatmak adına böyle bir sistem uygulanmaktadır. Bunların dışında okulumuzda öğrenciler için; yüzme, voleybol, basketbol, piyano, satranç, badminton, keman, baskı çalışması, baskı çalışmaları, bale, halk oyunları gibi birçok spor faaliyetini de eğitim sistemimizin içine ekledik. Üstelik kaliteli öğretmenler ile bu alanlarda uzmanlaşmada yapılabilmektedir. Öğrencilerimiz bu faaliyetlerle stres atarak derslerindeki akademik başarılarını arttırmakta ve bedensel gelişimlerini de sağlamaktadırlar.

Bağlıca koleji içerisinde öğrencilerin bütün durumlarıyla ilgili veliler düzenli olarak bilgilendirilmektedir. Akıllı telefonlara indirilen bir uygulama ile de öğrencilere verilen ödevler, ödevlerden aldıkları notları, sınav sonuçlarına kolaylıkla velilerimiz ulaşılabilmektedir.

 Okulumuzda öğrencilerimizin yaşadığı her hangi bir problem içinde rehberlik servisimiz yer almaktadır. Öğrencilerimizin yaşadığı sorunlar için çözüm yolları üretmektedir. Bu durumlarla ilgilide veliler bilgilendirilerek iş birliği yapılamaktadır. Ayrıca rehberlik servisimiz öğrencilerin eksikliklerini bulmak için testler uygulamaktadır. Testlerin sonucunda da öğrencinin durumuna yönelik iyileştirme faaliyetleri yapılmaktadır.

Bunlar dışında Bağlıca Koleji içerisinde birçok olanak yer almaktadır. Bizler öğrencilerin geleceğine olanaklarımızla ışık tutmaktayız. Sizlerde çocuğunuzun yolunu aydınlatmak için bir mum yakmak isterseniz işbirliği yapmak için buradayız.